tynki gipsowe Kraków

Tynk na każdy remont

Tynkowanie jest istotnym etapem podczas remontowania niemalże każdego budynku, zarówno ścian zewnętrznych, jak i tych wewnętrznych. Pozwala wyrównać powierzchnię, odpowiednio ją wygładzić i przygotować na kolejne etapy remontu.
Jednakże na rynku istnieje wiele różnych tynków, które można stosować w różnych okolicznościach. Jak wybrać, który tynk jest odpowiedni na daną powierzchnię?

Tynki można podzielić na przykład, ze względu na sposób nakładania. W ramach tego podziału uzyskuje się dwa rodzaje – tynki tradycyjne i tynki maszynowe. Tynki maszynowe nakładane są z wykorzystanie pistoletów natryskowych, co wymaga dużej precyzji. Przygotowywane są przez dodanie wody do suchej mieszanki tynkarskiej w agregacie. W obecnych czasach tynki maszynowe są wyjątkowo popularne, zwłaszcza podczas wykańczania sufitów i ścian. Ich popularność wynika z tego, że pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca w remontowanym pomieszczeniu, bo do ich nakładania nie potrzeba dużo sprzętu. Samo nakładanie trwa też znacznie krócej, co jest dodatkowym plusem.

Wśród tynków maszynowych warto wspomnieć o ich składzie. Kolejnym popularnym wyborem są tynki cementowo-wapienne. Ich skład jest dosyć prosty – woda, cement i piasek oraz wapno. Tynki cementowo-wapienne nie są może tak wytrzymałe na wilgoć co tynki cementowe, ale za to charakteryzują się dobrą paroprzepuszczalnością. Mogą być układane na wszystkich powierzchniach, które wykonane są z materiałów mineralnych, przy których zapewniona jest ich dobra przyczepność. Są to więc wszystkie ściany i sufity betonowe, cegły i inne podobne.
Tynki maszynowe cementowo-wapienne są doskonały ułatwieniem podczas każdego remontu. Usprawniają pracę i pozwalają na jej szybszy przebieg.

Zobacz: Tynki maszynowe Kraków | Inside-System.pl