sprowadzanie zwłok z zagranicy sprowadzanie zwłok z zagranicy

Co zrobić, gdy ktoś bliski umrze za granicą?

Śmierć to temat trudny, ale jakże nieuchronny. Na co dzień nie chcemy o niej rozmawiać, staramy się odwracać wzrok, gdy pojawia się gdzieś w pobliżu, byle tylko dalej wieść spokojne życie. Jednak czasami nie da się od niej uciec. Przychodzi nagle i niespodziewanie, zaciskając swe czarne ręce wokół naszej codzienności. W końcu co zrobić, gdy ktoś bliski umrze w innym kraju? Przecież nawet nie wiemy, jak wygląda sprowadzanie zwłok z zagranicy. Są jednak firmy, które wiedzą.
Międzynarodowy transport zmarłych to nie jest najłatwiejszy sposób na biznes, nie znaczy to jednak, że takowe usługi nie istnieją. Wystarczy tylko wpisać w Google frazę „sprowadzanie zwłok z zagranicy”, by szybko znaleźć jedną z nich. Firmy takie często cechuje pełny profesjonalizm. W końcu ta branża wymaga bardzo dużo taktu i empatycznego podejścia do klienta. Każdy klient przeżywa przecież osobistą tragedię, na którą często nie sposób zaradzić.
Jeśli chcesz skorzystać z usług firmy, która przeprowadza międzynarodowy transport zmarłych, musisz się przygotować na pewne koszty. Transport, często lotniczy, swoje kosztuje, a do tego może być potrzebna pewna obsługa prawna. W końcu lokalna policja (lub lokalny szpital) może zechcieć zbadać przyczyny zgonu. W 90% przypadków nie powinno być żadnych problemów, jednak czasami może zajść podejrzenie np. morderstwa i to właśnie wtedy zaczynają się schody. Oczywiście temat ten, jak wszystko związane z prawem, jest bardzo skomplikowany, jednak jestem pewien, że przedstawiciele firmy w takiej sytuacji wszystko dokładnie wyjaśnią.
W takiej sytuacji trzeba być także cierpliwym. Wszystkie procedury często trochę trwają, więc może minąć kilka dni zanim zwłoki zmarłego dotrą do kraju przeznaczenia. Nie jest to oczywiście łatwa sytuacja, ale trzeba też zrozumieć, że każdy stara się wykonać swoja pracę jak najlepiej, a to wymaga czasu.

Zobacz też: http://www.epitafium-przewozy.pl/