marketing

Biznes to nie tylko założenie firmy

Bardzo łatwo wydedukować, że biznes to nie tylko założenie firmy i oferowanie danej usługi lub produktu. Jeśli chcemy osiągnąć jakikolwiek sukces w dowolnej branży musimy spełnić o wiele więcej wymogów niż tylko założenie firmy. Jednak co, jeśli już tę firmę mamy, pewne warunki są już spełnione posiadamy produkt lub usługę, którą możemy sprzedawać, jednak brakuje nam klientów?

Odpowiedzią na to pytanie są kampanie reklamowe, które rozruszają każdy biznes. Jest to wręcz nieodłączny komponent każdego sukcesywnego biznesu, dlatego nie należy na tym szczędzić pieniędzy. Każda reklama na swoje zadanie i powinna pełnić jakąś funkcję. „W takim razie w przypadku nowego biznesu nasza reklama powinna być czysto informacyjna, oraz powinna przyciągać uwagę potencjalnego klienta.” – doradza specjalista do spraw reklamy z agencji Funktional.

W przypadku sprzedaży produktu wiąże się to zazwyczaj z dodatkową promocją, która na takowej reklamie się znajduje. Jeśli jednak nasza firma ma już swoje lata, stałych klientów i tym podobnie. Wtedy zainteresowani powinniśmy być reklamą przypominającą, która będzie dawała znać o istnieniu naszej działalności i będzie skłaniać starszych klientów do powrotu do naszych usług lub kupna naszego produktu. Skuteczny marketing do oczywiście kropla w morzu potrzeb. Istnieją również inne rodzaje reklamy.

W przypadku wysokiej konkurencji należy na przykład stosować reklamę konkurencyjną, która wyróżni walory naszego produktu lub usługi ponad konkurencję. Znajomą formą reklamy, jest również reklama agresywna, która poza wszelkimi formami informacji i zachęty ma również wybrać na potencjalnym kliencie ogromne niezatarte wrażenie, które zostanie w jego pamięci na długi okres.