aparat usg

Nowy członek rodziny

Zostaliście rodziną, jesteście już szczęśliwie po ślubie. Urządzacie wspólny dom, uczycie się wspólnego mieszkania, poznajecie się od zupełnie innych stron. Nastał więc czas na kolejną przygodę – czy myśleliście już o dziecku?

W obecnych czasach bardzo dużo par nie decyduje się na nowego członka rodziny tuż po ślubie, tylko znacznie później, kiedyś jednak było to normalne. Wynika to oczywiście ze zmieniającego się modelu społeczeństwa – najpierw chcemy zarobić pieniądze, zamieszkać „na własnym”, uzyskać życiową stabilizację i dopiero potem to tego spokojnego już życia zaprosić nowego członka. Często pary są już wtedy po trzydziestce i zaczynają się problemy z zajściem w ciążę – wtedy ważne jest pomoc ginekologiczna i wsparcie lekarzy, również psychiczne.

Załóżmy jednak, że wszystko szczęśliwie się rozwija, test ciążowy w pewnym momencie pokazał dwie kreski, które potwierdził aparat USG, a potem ginekolog. Cieszycie się niezmiernie i zaczynacie przygotowywać wyprawkę, a jednocześnie próbujecie wytrzymać ze sobą nawzajem – nadążać za jej zmianami nastroju, porannymi mdłościami, zachciankami kulinarnymi. Brzuch zaczyna jednak rosnąć, mdłości się kończą, zaczynają się dywagacje – chłopiec czy dziewczynka? Idziecie więc do lekarza na rutynową wizytę i sprzęt USG Siemens Acuson pokazuje wam prawdę – to będzie chłopiec! Zaczynacie więc zastanawiać się nad imieniem, kupujecie chłopięce ubranka. W końcu nadchodzi ten dzień, zaczynają się bóle porodowe i po kilku godzinach na świat wyłania się nowe życie. I cała zabawa dopiero się zaczyna…

Zobacz więcej: Trimed.pl | Aparat USG