ramki drewniane ramki drewniane

Piękne wnętrza z obrazami!

Dobór odpowiednich dodatków ma ogromne znaczenie. Potrafią one niemal całkowicie zmienić odbiór danego pomieszczenia. Z uwagi na to powinno być to niezwykle przemyślane. Kluczowe jest określenie jaki efekt końcowy zamierzamy uzyskać. Znacznie ułatwi to dalsza pracę i sprawi, że stanie się o wiele prostsza. Ramy do obrazów często są dość niedocenianym dodatkiem.

Jednak odgrywają znaczącą rolę. Szczególnie jeśli obrazy są jedyną ozdobą pustych ścian. Znacznie rzucają się wtedy w oczy i nadają wyjątkowego klimatu. Z tego powodu warto decydować się na uniwersalne wzory, które bez problemu możemy dopasować do zmieniających się mebli i stylu wystroju. Nie musimy wtedy za każdym razem wymieniać oprawy obrazów i wydawać dodatkowych pieniędzy.

Kupno solidnych dodatków jest tu z pewnością opłacalne w dłuższej perspektywie. Ramki drewniane dają nam możliwość łatwej zmiany koloru. Bez problemu możemy przemalować je i dopasować do aktualnego wystroju. Pozwala to wprowadzać częste i znaczące zmiany w naszym mieszkaniu. Wystarczy, że kupimy odpowiednie farby przeznaczone do wybranego przez nas materiału. Często nawet dwie warstwy nałożone właściwym pędzlem pozwalają uzyskać zadowalające krycie. Jest to niezwykle proste i nie zajmuje zbyt dużo czasu. Należy jednak pamiętać, że ramy nadal powinny być dopasowane stylem do reszty wystroju. Nie mogą być jedynym odbiegającym od reszty elementem, który wprowadzić zbyt dużo kontrastu. Będą wydawały się wtedy przypadkowym dodatkiem. Jednak powinniśmy dążyć zawsze do stworzenia spójnych kompozycji, które będą cieszyć nasze oko każdego dnia. Tylko wtedy jesteśmy w stanie uzyskać zadowalający efekt nawet małym kosztem. Wystarczy odrobina wyczucia i staranne dobieranie elementów.

Zobacz też: Ramy do obrazów | Nielsenpolska.pl