krówki komunijne krówki komunijne

Co można podarować gościom na zakończenie imprezy komunijnej?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka.Nic więc dziwnego, że rodzice tak bardzo starają się, by cała uroczystość była perfekcyjnie zaplanowana i by na długo zapisała się w pamięci rodziny. Coraz powszechniejszym zwyczajem jest obecnie obdarowywanie przybyłych gości skromnymi prezentami, w podziękowaniu za przybycie na Mszę Świętą i na przyjęcie komunijne.

Obdarowywanie każdej osoby ogromnym pudełkiem, wypełnionym po brzegi ciasteczkami i ciastkami powoli odchodzi w zapomnienie. Dzieje się tak z dwóch względów. Po pierwsze jest to dosyć kosztowny i czasochłonny upominek – trzeba bowiem albo upiec albo zamówić ciasta i pamiętać o ich odbiorze i estetycznym zapakowaniu, a jednocześnie być świadomym, co lubią goście albo na jakie składniki są uczuleni. Po drugie rozdawanie ciast bardziej jest kojarzone z weselem a nie komunią, dodatkowo często nie ma żadnego znaku, który oddaje charakter imprezy.

Cukierki na Komunię

Jednak, mając na uwadze, że goście lubią być obdarowywani na koniec przyjęcia czymś słodkim, można alternatywnie zakupić krówki na komunię. Krówki komunijne mogą być owinięte odpowiednim kolorem papierka, który idealnie pasuje do stylu przyjęcia. Na opakowaniu krówki może być także umieszczony wizerunek dziecka, które przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej, a w środku może znajdować się krótkie podziękowanie za przybycie. Taki rodzaj podziękowania, nie tylko jest bardzo miły, ale także praktyczny. Dzięki wyborze cukierków, można zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy, nie umniejszając przy tym radości gości, wręcz przeciwnie – nie tylko dzieci, lecz także dorośli uwielbiają smak krówek!