projekt salonu projekt salonu

Nowoczesne mieszkania, czyli dzisiejsze projekty wnętrz

Meblościanki, ławy, boazerie, linoleum, tak jeszcze nie tak dawno prezentowała się większość polskich domów. Obecnie nasze mieszkania wyglądają całkiem inaczej za sprawą szeroko dostępnych materiałów i artykułów wyposażenia wnętrz, ale i spory w tym udział osób takich jak projektant wnętrz. Mamy duże możliwości aranżacji, bo architektura wnętrz bardzo poszła do przodu, a co ważne rozsądnie podchodzimy do tego tematu, często powierzając projekty wnętrz fachowcom. To zdecydowanie najlepsze możliwe rozwiązanie.

Projektowanie wnętrz kiedyś i dziś

Dawniej wnętrza urządzało się tak jak na to pozwalały dostępne artykuły. Dzisiaj wybór jest ogromny i przemyślenie wszystkiego jak należy oraz odpowiedni dobór, by całość była dobrze skomponowana, pochłania bardzo wiele czasu i wcale nie jest proste. Stąd pracownie projektowe, w których można zlecić projektowanie wnętrz na zamówienie, nie narzekają na brak zleceń, a wręcz przeciwnie (szczególnie w dobrych) na projekty wnętrz trzeba nawet trochę poczekać.

Walka projektanta wnętrz o przestrzeń

Kiedyś urządzając wnętrza nie patrzyło się niemal wcale na estetykę czy ład przestrzenny, a takie meblościanki w połączeniu z boazeriami mocno zmniejszały przestrzeń optycznie. Ciemne kolory, farby olejne, wielokolorowe perskie dywany, ciężkie zasłony czy rozkładane wersalki to była norma. Obecnie nasza świadomość wpływu kolorystyki na pomieszczenia jest dużo większa. Nie zagracamy już tak naszych mieszkań i szanujemy przestrzeń, często niewystarczającą, jaką posiadamy. Niemniej chcąc, aby była ona naprawdę doskonale wykorzystana i urządzona w taki sposób, by wszystko się zmieściło, a równocześnie ubyło jak najmniej przestrzeni, nie sposób nie skorzystać z usług jakie wykonuje projektant wnętrz.

Dobre projekty wnętrz optycznie zwiększą przestrzeń

W przypadku niewielkich mieszkań projektowanie wnętrz przez specjalistę jest szczególnie ważne. To tutaj trzeba najmocniej wysilić się, by całość projektu była optymalna. Projektanci w takich lokalach mieszkalnych w większości przypadków starają się dobierać jasne barwy farb, mebli oraz podłogi i pozostałe artykuły wyposażenia, by mieszkanie zyskało optycznie. Często architektura wnętrz jest obecnie minimalistyczna, dążąca do maksymalnego zwiększania przestrzeni. Takie podejście przy projektowaniu wnętrz pozwala nawet kawalerkom wyglądać na pierwszy rzut oka na znacznie większe niż są naprawdę.

Patrzy się na to, by okna zapewniały dużą ilość światła, więc całkowicie odchodzi się od firanek czy zasłon, zastępując ja minimalnymi roletami czy plisami. do pomieszczenia. Ściany już nie są obwieszone jak kiedyś, a raczej niemal puste, by wizualnie nie zmniejszały one przestrzeni.

Polecam zlecić projektowanie wnętrz w Krakowie tutaj: https://www.prostewnetrze.pl/