efektowne filmowanie przy uzyciu drona

Nowoczesne filmowanie

Dzisiaj do filmowania doskonale nadaje się nowoczesny dron posiadający dobrej jakości kamerę. Filmowanie dronem jest filmowaniem z wysokości i daje niesamowite i ciekawe efekty. Nie wierzysz? Poszukaj więc dobrze sfilmowaną panoramę miasta Kraków czy innych ciekawych miejsc. Taki film jest bardzo atrakcyjny dla oka, a przy tym również same zdjęcia z drona są bardzo piękne.

Drony dostępne na polskim rynku to sprzęt dzisiaj super specjalistyczny i bardzo profesjonalny. Te bezzałogowe maszyny sterowane na pilota dolecą daleko, a umieszczona na nich kamera sfilmuje ciekawe obrazy. Do kierowania dronem w niektórych miejscach potrzeba jednak odpowiednich uprawnień, stąd często trafiamy na oferty w stylu filmowanie dronem zamieszczane przez osoby mające odpowiednie kwalifikacje. Taką właśnie usługę filmowania dronem świadczy przykładowo w Krakowie ta firma – http://www.rentgrandfox.pl/dron/ – i możemy być pewni wysokiej jakości nagrań w ich wydaniu.

Oczywiście jeśli interesuje nas filmowanie dronem przykładowo własnego wesela, to tutaj już nie ma takich problemów i każdy jeden fotograf dysponujący dronem wykona dla nas taką usługę lub możemy się za to wziąć sami. Oczywiście filmowanie dronem to nie tylko filmy amatorskie czy półamatorskie z rodzinnych uroczystości, ale także filmowanie super profesjonalne, jak w wydaniu firmy wspomnianej powyżej, które szturmem wtargnęło do wielu gałęzi przemysłu. Znane i bardzo popularne jest filmowanie w geodezji, dzięki filmom z lotu ptaka można robić ortofotomapy czy fotogrametria czy też numeryczne modele danego terenu. Dron to maszyna, która znacznie ułatwia życie i sprawdza się doskonale jako narzędzie profesjonalne jak i do celów rozrywkowych.

Filmując z drona można robić doskonałe transmisje na żywo, przekazywać ważne informacje czy filmować spoty reklamowe. Jakość takich filmów z powietrza jest bardzo dobra i dokładna, a robione filmy mogą być nawet w technologii 4K.