Jak powinna wyglądać wyprawka dla niemowlaka?

Rodzice uwielbiają kompletować wyprawki dla dzieci, bo jest to niezwykle przyjemne zajęcie. Wynika to przede wszystkim bogatego i zróżnicowanego asortymentu. Sklepowe półki zdają się wręcz uginać pod naporem rozmaitych akcesoriów dla niemowlaków. Wyprawka dla noworodka może zostać skompletowania już w drugim trymestrze ciąży. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością kupowanych rzeczy, bo maluszek szybko ze wszystkiego wyrośnie. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe rzeczy, a pozostałe można dokupować na bieżąco, gdy pojawi się taka potrzeba. Najważniejsze jest to, aby przygotować się odpowiednio na przywitanie maluszka, ułatwić sobie sprawowanie nad nim opieki na co dzień.

Czego będzie potrzebował noworodek?

Wyprawka dla niemowlaka składa się z wielu elementów, warto zacząć od urządzenia dla niego kąciak przeznaczonego do spania i przewijana. Niektórzy rodzice kupują kołyskę dla dziecka, ale bardziej praktyczne jest łóżeczko, które posłuży przez dłuższy czas. Do łóżeczka trzeba też dobrać odpowiedni materac, godne polecenia są modele lateksowe ze względu na działanie antybakteryjne. Potrzebny będzie również przewijak, można też kupić komodę z przewijakiem. Warto wyposażyć się także w szafę na ubrania, podkład na materac, prześcieradło na gumce do przewijania i łóżeczka, kocyki z cieńszego i grubszego materiału, rożek, pościel i ochraniacz na łóżeczko, otulacz bambusowy, lampkę nocną. Nieznane są także ubranka dla niemowlaka w rozmiarze 56-68. Należy kupić od razu po kilka sztuk body z długim i krótkim rękawem, śpiochów, pajacyków, bawełnianych czapek. Potrzebne będą także skarpetki cieńsze i grubsze, rękawiczki niedrapki, kombinezon.

Co warto umieścić na liście rzeczy do kupienia dla niemowlaka?

Każdy rodzic powinien wyszyć się w różne akcesoria przeznaczone do higieny i pielęgnacji maluszka. Niezbędna będzie oczywiście wanienka, przydadzą się także ręczniki kąpielowe z kapturem, które zapewniają komfort termiczny. Noworodek potrzebuje różnych kosmetyków, ale ich wybór musi być dobrze przemyślany. Należy używać wyłącznie sprawdzonych produktów, które są przeznaczone dla najmłodszych, przyjazne dla ich wrażliwej skory. Nie mogą zawierać żadnych chemicznych substancji powodujących podrażnienia i reakcje alergiczne. Najlepsze będą kosmetyki zawierające w składzie wyłącznie naturalne substancje. Potrzebne będą również pieluszki tetrowe, szczotka do masowania głowy z miękkiego włosia, gziki, termometr, nożyczki do paznokci, aspirator do nosa, sól fizjologiczna, pieluszki jednorazowe, płatki higieniczne, podkłady do przewijania, nawilżane chusteczki.

Nie może zabraknąć dla dziecka i matki rożnych akcesoriów do kamienia. Warto wyposażyć się w laktator, wkładki laktacyjne, poduszkę do karmienia, kosmetyki pielęgnujące sutki i brodawki, butelki różnej pojemności, smoczki. Bardzo pomocne różne gadżety do butelek w postaci szczotki, sterylizatora, podgrzewacza. Z kolei na spacery i do jazdy autem przydadzą się wózek, prześcieradło do gondoli, fotelik samochodowy, torba do wózka, pokrowiec na fotelik, śpiworek do wózka. Mile widzianymi rzeczami są także elektroniczna niania, leżak do bujania, otulacz, mata podłogowa, śpiworek do spania.