budownictwo budownictwo

Grunt, to dobry fundament

Dom jest jedną z najcenniejszych wartości dla każdego człowieka. Posiadanie własnego dachu nad głową jest pragnieniem wielu młodych osób. Dziś trudno jest sobie wyobrazić budowę domu bez konieczności wzięcia kredytu hipotecznego, dzięki któremu inwestor będzie mógł ruszyć z budową w sposób sprawny i stosunkowo szybki. Kredyt i wizja jego spłaty sprawia, że inwestor chce, aby dom służył mu przez wiele lat.

Z reguły początek budowy związany jest z gruntem, na którym ma powstać nasz wymarzony budynek mieszkalny. Początkiem budowy jest wylanie specjalnych ław lub wybudowanie fundamentu. Działania te jednak powinny zostać poprzedzone badaniami z zakresu geotechniki. Geotechnika pozwala ustalić rodzaj gruntu, a także odpowiedzieć na pytanie, jaką technologię zastosować, aby budowany obiekt nie uległ degradacji poprzez niezgodne z rodzajem gruntu wybudowanie fundamentu. Grunt, to dobry fundament, gdyż później można wznosić budynek bez żadnych obaw, że coś będzie jemu zagrażać w związku z miejscem jego budowy. Trwałość budynku bardzo często zależy od dobrze wykonanego fundamentu. Budownictwo, coraz częściej zaczyna doceniać walory geotechniki, która często zaczyna decydować o wyborze miejsca inwestycji i rodzaju stosowanej technologii przez firmę budowlaną.

Dzięki zastosowaniu badań z zakresu geotechniki firma budowlana jest w stanie dać znacznie większe gwarancje inwestorowi, iż jego dom został zbudowany w sposób gwarantujący wyjątkowo długie użytkowanie. Z puntu widzenia inwestora warto każdorazowo wybierać firmy budowlane świadczące również badania z zakresu geotechniki, aby inwestycja budowlana została wykonana w odpowiedniej technice dla danego rodzaju gruntu.