zdjęcia na szkle

Formy sztuki domowej – zdjęcia na szkle

Jakże ciekawą i wzbudzającą dobre emocje rzeczą jest kreowanie własnej, domowej przestrzeni. W dobie szerokiego wyboru stylistyki wnętrz wiele osób decyduje się na stworzenie całkiem oryginalnego miejsca stanowiącego prywatną przystań i azyl. Nadawanie ogólnego tonu poszczególnym pomieszczeniom wiąże się zazwyczaj z koniecznością postanowienia, jaki rodzaj mieszkania najbardziej odpowiada właścicielowi.

Ciekawym zabiegiem okazuje się mieszanie bądź łączenie stylów, często pierwotnie wydających się zupełnie przeciwstawnymi, a nawet kłócącymi wzajemnie. Taki konglomerat barw czy mebli jest wśród wielu znawców dzisiaj całkowicie akceptowany oraz wręcz zalecany, nadający wnętrzom efekt przełamania utartych konwencji.

Wiele osób decyduje się jednak wciąż na dosyć jednorodny stylistycznie, ale także niezwykle wielowymiarowy charakter mieszkania, jaki stanowi artystyczny wystrój – stąd moda na barwne obrazy na szkle, oryginalne tapety na ścianach, niesymetryczne lustra, dziwne wzory na meblach. Szkło na ścianę z powodzeniem zastępuje obecnie zwykłe ramy otaczające dawniej fotografie czy grafiki. Dzięki niemu obraz łatwiej wkomponowuje się w przestrzeń, tworząc wrażenie zlewania się z nią, przenikania. Odbijanie się promieni słonecznych czy sztucznego światła powoduje intrygujący efekt, który dopełnia ilustrację – podobnie jak i zdjęcia na szkle.

Osoby posiadające rozwinięty zmysł artystyczny z wielką chęcią inwestują w taki rodzaj przestrzeni, ażeby nadać jej niepowtarzalny, kolorowy rys.

Zobacz więcej: Axitech.pl | Zdjęcia na szkle