ramy do obrazów

Efektowna prezentacja zdjęć i obrazów

Niejednokrotnie w domowych archiwach posiadamy historyczne zdjęcia, które są uwiecznieniem niezwykle ważnych chwil związanych z dziejami narodu, ale również chwil z dziejami naszych rodzin. Niejednokrotnie te zdjęcia zostały wywołane w formie odbitek w niewielkich wymiarach.

Bardzo często właściciele tych fotografii zastanawiają się, jak najlepiej zaprezentować owe zdjęcia w swoim domu. Część osób zastawia się nad możliwością prezentacji zdjęć w antyramie. Antyrama jednak nie oddaje bardzo części głębi tych zdjęć i obdziera je z ich historyczności. Myśląc o prezentacji zdjęć historycznych warto pomyśleć o tym aby wykorzystać ramy do obrazów lub inne specjalnie przygotowane drewniane ramki stylizowane na historyczne. Umieszczając w nich zdjęcie niewielkich rozmiarów warto otoczyć to zdjęcie paspartu, które poprzez dobór odpowiedniego koloru podkreśli historyczny charakter zdjęcia.

Paspartu może zostać wykorzystane również do prezentacji miniatur wykonanych w technice graficznej lub którejś z technik malarskich. Dzięki otoczce można podkreślić różne cechy obrazu, np. jego kolorystykę lub sprawić, że obserwująca je osoba będzie miała wrażenie innego rozkładania się światła na obrazie. Oczywiście przy prezentacji obrazu nie może zabraknąć drewnianej ramy. W przypadku nowoczesnych obrazów, rama może zostać wykonana z innego materiału, jak chociażby aluminium. Dzięki skomponowaniu obrazu z ramą uzyskuje się wówczas efekt bardziej modernistyczny lub nawet postmodernistyczny, co czyni dzieło bardziej ciekawym dla obserwatora. Ramy do obrazów współczesnych to bez wątpienia wyzwanie dla projektantów i konstruktorów ram obrazowych.

Zobacz też: Ramy do obrazów | Nielsenpolska.pl