biuro rachunkowe - profesjonalna pomoc księgowa biuro rachunkowe - profesjonalna pomoc księgowa

Zakres usług świadczonych przez biura rachunkowe

Zazwyczaj z pomocy jako oferuje każde biuro rachunkowe korzystają nie tylko firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale również osoby fizyczne. Jakie usługi oferują firmy z branży księgowości? I dlaczego warto z nich skorzystać ? O tym przeczytasz poniżej.

Jakie usługi oferuje biuro księgowe?

Biuro rachunkowe w standardowym zakresie usług oferuje dla swoich klientów księgowość. Może ona być prowadzona w dwóch formach księgowości pełnej i uproszczonej. Jednak coraz więcej biur oferuje doradztwo w zakresie podatkowym, prowadzenie kadr i płac, usługi informatyczne w zakresie dostępu do programów księgowych, a także kadrowych. Jednak coraz częściej możemy spotkać się z oferowanym przez biura księgowe audytem. Specjaliści z branży księgowej na podstawie przeprowadzonego audytu udzielają wszystkich niezbędnych wskazówek co do sposobu prowadzenia firmy w tym jej reorganizacji.

Kiedy skorzystać z pomocy biura rachunkowego

Ze wsparcia biura rachunkowego powinniśmy zacząć korzystać jeszcze najlepiej przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Dlaczego? Ponieważ dobre biuro rachunkowe jest w stanie udzielić nam informacji i porady w zakresie najlepszego dla nas rozwiązania odnośnie co do wyboru sposobu opodatkowania, formy prowadzenia działalności gospodarczej czy też wskaże wszystkie konieczne formalności, które należy wypełnić w związku z założeniem działalności gospodarczej.

W trakcie prowadzenia działalności również warto współpracować z biurem rachunkowym, ponieważ odpowiada ono nie tylko za księgowość. W zakresie wykonywanych usług znajduje się również pomoc w optymalizacji działań poszczególnych elementów całej organizacji, interpretacja przepisów z zakresu prawa podatkowego, wsparcie przy każdej kontroli przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Urząd Skarbowy, pomoc przy zmianach i reorganizacji przedsiębiorstwa.

Jeżeli kończysz prowadzenie działalności gospodarczej, to w takim przypadku pomoc biura rachunkowego będzie nieoceniona. Wielokrotnie przedsiębiorcy dokonują nieprzemyślanych ruchów na przykład sprzedaży środków trwałych i w związku z tym po jakimś czasie otrzymują wezwanie do zapłaty podatku. Biuro księgowe posiadając odpowiednią wiedzę jest w stanie pomóc przedsiębiorcy zakończyć działalność tak, aby ten nie poniósł niepotrzebnych strat.

Obecnie przepisy podatkowe ciążące na osobach prowadzących firmę są bardzo skomplikowane. Chcąc uniknąć negatywnych konsekwencji w postaci kar czy grzywien warto skorzystać z fachowej pomocy biura rachunkowe, które oprócz księgowości zadba o wiele innych aspektów naszej działalności gospodarczej.

Sprawdź szczegóły: Biuro Rachunkowe Kraków