żarówki led

Oświetlenie w mieszkaniu

Przy urządzaniu nowego mieszkania lub domu bierzemy pod uwagę wiele czynników. Podstawowymi punktami, na które zwracamy uwagę jest kolor ścian, ustawienie mebli i oświetlenie pomieszczeń. Własnie to ostatnie jest jednym z ciekawszych tematów. Oświetlenie LED, obecnie najpopularniejsze na rynku niemal całkowicie wyparło oświetlenie halogenowe lub żarnikowe.

Zaletą tego rozwiązania jest jego długowieczność, diody LED mogą ze sporą dozą prawdopodobieństwa przeżyć użytkownika. Używanie diod LED, popularnie zwanych ledówkami odbija się korzystnie również na naszych finansach. Zużywamy dużo mniej prądu, jednocześnie możemy czuć się świadomi ekologicznie, gdyż dzięki nam mniej energii musi być produkowane. Nie każdy jednak lubi kolor światła diod LED. Światło jasne, o wysokiej temperaturze barwnej, nie pozwala komfortowo odpocząć naszym oczom podczas wieczornego relaksu.

Z pomocą przychodzą urządzenia typu ściemniacz LED, które pozwalają na przyciemnienie i przytłumienie światła zbyt jasnej żarówki. Należy jednak pamiętać, że przy używaniu ściemniaczy konieczne jest zakupienie diod LED, które mogą pracować ze ściemniaczami elektronicznymi. Połączenie tanich ledów z drogim ściemniaczem albo taniego ściemniacza z drogimi diodami może narazić nas na dodatkowe koszty w postaci wymiany całego zestawu.

Konieczne jest dokładne sprawdzenie, czy ściemniacz, który kupujemy jest dostosowany do naszych żarówek i odwrotnie. Co prawda może zdarzyć się, że jednorazowo zostawimy w sklepie więcej gotówki, na szczęście zabezpieczy nas to przed późniejszymi, kolejnymi wydatkami i zapewni komfort odpoczynku.